A karácsonyfa jellemzően lucfenyőből van, és legalább 20 méter magas. A fa körül ilyenkor karácsonyi énekek hangzanak el, főként helyi kórusok életetik a szeretet ünnepét. Kevesen tudják azonban, hogy valójában honnan érkezik és mit is szimbolizál.
1947 óta hagyomány, hogy Norvégia küld egy karácsonyfát Nagy-Britanniának. A fát a Trafalgar téren állítják fel december elején és egészen január 6-ig ott magasodik Nelson szobra mellett. Fontos szempont, hogy a fenyőfa legalább 20 méter magas legyen, ezért jellemzően idősebb, 50-60 éves fát választanak ki. A kiválasztás akár hónapokat is igénybe vesz. A fákat Osló mellett keresik, és a kivágáskor jelen van nemcsak az oslói polgármester, de a westminsteri polgármester, valamint a megbízott brit nagykövet. Ezt követően a fát tengeren átszállítják Londonba. A fővárosban darukkal emelik a helyére, majd megkezdik a feldíszítését. Az utóbbi időben energiatakarékos izzókat használnak a kivilágításához, nagyságrendileg 500 égő van rajta. A fenyőfával Norvégia minden évben kifejezi háláját Nagy-Britanniának, amiért támogatták országukat a II. világháborúban. Mint ismeretes, miután Németország 1940-ben lerohanta és elfogalalta Norvégiát, a király valamint a kormány Angliába menekült és onnan szervezte az ellenállást. A száműzetés egészen 1945-ig, az ország felszabadulásáig tartott. Errre emlékeznek a norvégok a karácsonyfával minden egyes évben.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.