Kihaltak a londoni nevezetességek színterei, nem tolonganak a turisták a Buckingham Palace-nél vagy a Covent Gardenben. A mindig forgalmas Picadilly Circusnál is csak buszokat, taxikat és olykor egy-egy biciklistát látni. A belvárosi ruha- és luxusboltok többsége bezárva. Nem csoda ez a kihaltság. Szerda este már 104 halottja és 2626 fertőzöttje volt a Covid-19 okozta járványnak az Egyesült Királyságban. A számok pedig csak növekednek és egyelőre nem látszik, mikor fog tetőzni a Kínából indult pandémia. A kormány március 20-tól bezáratja az iskolákat, óvodákat és bölcsődéket is. Sőt, döntés született arról, hogy a májusban és júniusban tartandó érettségiket elhalasztják. Londonban mintegy 40 metróállomást lezárnak, sőt, a Financial Times szerint hamarosan elrendelhetik a főváros karanténba helyezését, amihez 12 órát adnának a felkészülésre. Utóbbi esetben egyszerre egy ember hagyhatja el a lakást, és azt is csak szükség esetén és rendőrök felügyelnék a szupermarketek biztonságát.
A lakosság, látva a többi európai országban tapasztaltakat, megkezdte a felkészülést a kijárási tilalomra. Hiába jelezte a kormány, hogy az ellátás zavartalan, valamennyi élelmiszerüzletet elárasztottak a vevők, akik vittek mindent, amit csak találtak. Az ételek és italok mellett a tisztasági szerek fogytak a legjobban, de a recept nélkül kapható gyógyszerek, köztük a kedvelt fájdalomcsillapítók is kelendőek voltak. A boltok próbálnak lépést tartani a megnövekedett forgalommal: módosítják a nyitvatartást, extra munkaerőt toboroznak, és átállnak arra, hogy korlátozzák a kiadható áru mennyiségét egy-egy vásárlónak. A Tesco például egy termékből maximum három darabot engedélyez megvenni egy vásárlónak, de például WC-papír csomagból csak kettőt. Az Asdában három, az Aldinál pedig még négy darab ez a limit. A legtöbb helyen a hús- és csemegpultokat megszüntették, oda a friss raktárkészletet vagy tartós élelmiszereket helyezik. De még így is gyakran találkozni félig, vagy egészen üres polcokkal, kifosztott üzletekkel.

A boltok már korlátozzák az egy főre jutó árumennyiséget
Magányos ingázó a London Bridge-nél
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal