Érdekességek Londonból, Londonról - nemcsak londoniaknak.

Friss topikok

2015.04.26. 17:10 Blackwaters

38 ezren vettek részt a maratonon

Rekordszámú érdeklődőt vonzott a 35. Londoni Maraton. A többtízezer futó mellett legalább félmillió néző is kíváncsi volt az eseményre, amelyet idén a kenyai Eliud Kipchoge nyert 2 óra 4 perc 42 másodperces idővel. Ez egyébként kevesebb mint két percre van a tavalyi berlini maratonon rekordot döntő Dennis Kipruto Kimetto eredményétől. A nők legjobbja a szintén kenyai Tigist Tufa volt 2 óra 23 perc 22 másodperccel. Sok futó arra használja az eseményt, hogy valamilyen jótékonysági szervezetnek adományt gyűjtsön. 2014-ben mintegy 50 millió font gyűlt össze ilyen célból. Akkor volt egy sajnálatos momentuma is a maratonnak, mivel az egyik amatőr futó a célba érés után meghalt.

Szólj hozzá!

Címkék: sport futás maraton 2015 London ekozbenlondonban eközbenlondonban Rekordszámú résztvevő az idei maratonon